خوش آمدید
 
بی ام و اكتیو ای اتومبیل مفهومی آینده

 

در آینده ای نه چندان دور یعنی سال 2011 این مدل از كمپانی بزرگ BMW با نام Active E به بازار خواهد آمد این اتومبیل كه در آن نوآوری های زیادی وجود خواهد داشت بر اساس بی ام و كوپه سری 1 ساخته شده است. و اتومبیلی مناسب برای استفاده روزمره است. و سواری آن قابلیت های یك بی ام و واقعی را خواهد داشت و در عین حال میزان آلایندگی آن صفر خواهد بود.
http://www.bmw.com/_common/shared/insights/technology/efficientdynamics/phase_1/img/concept_active_e_main/concept_active_e_main_introduction.jpg
یك موتور الكتریكی با راندمان بالا قدرت و چابكی لازم را برای این بی ام و فراهم خواهد كرد. قدرت این موتور الكتریكی 125 كیلو وات معادل 170 اسب بخار است و گشتاور قابل توجه 250 نیوتن متر را در اختیار راننده قرار می دهد تا این كوپه دوستدار محیط زیست را در زمان چهار و نیم ثانیه از صفر به 60 كیلومتر در ساعت برساند و برای رسیدن به سرعت 100 كیلومتر در ساعت احتیاج به 4 ثانیه دیگر دارد. باتری های این بی ام و از نوع لیتیوم - یون است و كمپانی بی ام و ادعا كرده است روی این باتری ها بهینه سازی های زیادی كرده است. در این بی ام و موتور الكتریكی، باتریها و درایور الكترونیكی موتور آن جایگزین باك، موتور درون سوز و گیربكس شده است. بدین ترتیب نه تنها از نظر تعادل دینامیكی اتومبیل شرایط بهتری پیدا كرده است بلكه فضای بیشتری برای سرنشینان با 4 صندلی و یك صندوق 200 لیتری فراهم كرده است. با این بی ام و می توانید مسافت 160 كیلومتر را طی كنید و پس از آن باید باتری ها را شارژ كنید و فقط بعد از 3 ساعت اتومبیل شما برای سفر 160 كیلومتری بعدی حاضر است!

 نظرات

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات