خوش آمدید
 
مایکروسافت نگارش آنلاین آفیس را به‌روز کرد

 

دوئل آنلاین مایکروسافت و گوگل
بزرگترین شرکت نرم‌افزاری دنیا نرم‌افزارهای ورد، اکسل، آوت‌لوک و پاورپوینت آنلاین خود را به‌روز کرد تا با کاربران وبی که از طریق موبایل نیز به این سیستم متصل می‌شوند، به‌خوبی کار کند.http://images.infoworld.com/img/upload/homepage/30797google_microsoft_duel_hp.jpg
به‌گزارش رویترز، این به‌روزرسانی که بعد از سال 2006، برای اولین بار انجام می‌شود، چند بهبود مهم دارد که می‌توان از میان آن‌ها به ویرایش تصاویر در ورد، استفاده از ویدئو در پاورپوینت و به‌اشتراک‌گذاری و همکاری روی سندها و اتصال دفترچه تلفن به اطلاعات فیس‌بوک اشاره کرد. اما بزرگترین تغییری که مایکروسافت ایجاد کرده، حرکت به سمت «ابر» است که کاربران می‌توانند با سندهایی که در سرورهای مختلف دنیا قرار دارد کار کنند.هدف گوگل نیز همین است.
ریداران تجاری آفیس به‌صورت بلادرنگ به نرم‌افزارهای تحت وب آفیس دسترسی خواهند داشت و نگارش‌های آنلاین ورد و پاورپوینت و اکسل برای‌شان در دسترس خواهد بود. اما برای اتصال آن‌ها به سیستم آفیس باید هزینه پرداخت کنند. مشتریان معمولی می‌توانند بدون پرداخت هزینه و از طریق سرویس‌های لایو، از ماه‌ آینده از این سیستم استفاده کنند. مایکروسافت با این اقدام به‌دنبال بازاریابی مشتریان خانگی است تا نگارش نرم‌افزاری آفیس را به‌آنها بفروشد که بین 100 تا 500 دلار هزینه دارند. این استراتژی آنلاین مایکروسافت به‌دنبال جذب مشتریان ویندوزی است که به‌گفته مایکروسافت بیش از 500 میلیون خواهد بود. مایکروسافت با این اقدام یك‌راست در رقابت با گوگل‌داکز قرار خواهد گرفت که بدون نیاز به دانلود قابلیت استفاده از بسته آفیس را به کاربران می‌دهد. گوگل‌داکز برای کاربران شخصی رایگان است و شرکت‌ها سالانه 50 دلار باید برای آن پرداخت کنند. گوگل اعلام کرد که از  سال پیش تاکنون، 25 میلیون کاربر را به‌سمت خود جلب کرده است. برخی از تحلیل‌گران معتقدند که اشتیاق کاربران به استفاده از سرویس‌های آنلاین، مایکروسافت را در یکی از دو منبع اصلی درآمدش ناکام می‌سازد. گفتنی است از زمانی که مایکروسافت عرضه آفیس‌2010 را اعلام کرده است، سهام این شرکت با درصد افزایش به 29 دلار به‌ازای هر سهم رسیده است.

 نظر بدهید

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic