خوش آمدید
 
گـفـتـگـوی کـامـپـیـــوتری (Chat) چـیـسـت ؟

 

یکی از امکانات پرطرفدار اینترنت امکان گفتگوی عمومی یا Chat است. اینترنت تسهیـلات گفتگویی زیادی دارد که عمدتاً به صورت رایگان در اختیار همگان قرار گرفته است ابتدایی ترین شکل آن به افراد اجازه می دهد تا از طریق تایپ کردن با یکدیگر در تماس باشند. هر چیزی که شما تایپ می کنید بر روی صفحه نمایش افراد دیگر و یا فرد مورد نظر شما ظاهر می شود و همچنین هر چیزی که دیگران تایپ می کنند را شما می بینید.
در این نوع گفتگو به منظور سرعت بخشیدن یه انتقال مفاهیم، فرهنگ مخفف و کوتاه نویسی خاصی در محیط گفتگو بوجود آورده است و روز به روز در حال گسترش است، همچنین شکل ها یا خندانک هایی نیز در اینگونه موارد وجود دارند که می توانند حالت چهره یا احساس و یا مطلبی را بوسیله تصاویر انتقال دهند.
در هنگام گفتگو در بیشتر مواقع می توان از حروف فارسی نیز استفاده کرد و این در شرایطی است که در حال استفاده از ویندوز فارسی یا عربی باشید.
نوع دیگری Chat وجود دارد که به Voice Chat شهرت یافته است در این نوع گفتگو می توان از صدا نیز استفاده نمود، به این معنی که با میکروفن و بلندگو و یا هـدفـون می‌شود با یک یا چند نفر صحبت و مکالمه نمود و در عین حال حاضر گفتگوی صوتی در اینترنت رونق فراوانی یافته است.
اخیراً نوع دیگری از گفتگو نیز رواج یافته است که علاوه بر تایپ مطالب می توانید شکل یا علامتی را برای خود انتخاب کنید تا دیگران شما را با همان شکل ببینند و در صورت نیاز آن شکل را در صفحه به حرکت در آورید به این نوع گفتگو، Graphic Chat یا گفتگوی تصویری نیز می گویند.


برخی از سایت ها و آدرس هایی که امکان گفتگو را به طور رایگان در اختیار افراد قرار میدهند عبارتند از :
www.ICQ.com
www.CNN.com
www.YAHOO.com
www.AOL.com
www.MSN.com
و برخی سایت های ایرانی ارائه کننده این خدمات عبارتند از :
www.accir.com
www.iranclick.com
www.persepolis.com

 نظرات

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic