خوش آمدید
 
رونمایی صفحه جدید موزیلا

 

  فایرفاکس در خدمت دیگر مرورگرها

موزیلا صفحه جدیدی درست کرده است تا کاربران فایرفاکس مطمئن باشند که پلاگین‌های نصبی مرورگرشان به‌روز است. این شرکت در اقدامی دیگر دست به پشتیبانی از دیگر مرورگرها زده است تا پلاگین‌های آن‌ها را هم پشتیبانی کند.

 

به‌گزارش CNET به نقل از بلاگ موزیلا، صفحه بررسی پلاگین هم‌اکنون اینترنت اکسپلورر? و ?، گوگل کروم?، اپرا 10/5 و سافاری? را پشتیبانی می‌کند. تمام این مرورگرها با این صفحه سازگار هستند. اما موزیلا در بلاگ خود نوشته است که اینترنت اکسپلورر? و ? برای تطبیق کامل با این صفحه نیاز به تغییر کد دارند و همین باعث شده است تطبیق کامل اینترنت اکسپلورر?و? کمی به‌درازا بینجامد.

گفتنی است این صفحه با بررسی پلاگین‌های نصب شده در مرورگر کاربر به او اطلاع می‌دهد که آیا از نگارش آخر استفاده می‌کند یا پلاگین‌ آن‌ها قدیمی است. همچنین در صورت قدیمی بودن، لینک مستقیمی به وب‌سایت ارائه دهنده پلاگین ارائه می‌کند. شایان ذکر است بر اساس اطلاعات آماری موزیلا،‌ پلاگین‌ها مهم‌ترین عامل خرابی مرورگرها و بسته شدن ناگهانی آن‌ها هستند و به‌همین دلیل، این صفحه را راه‌اندازی کرده است.

موزیلا در بلاگ خود همچنین از پروژه دیگری به‌نام دایرکتوری پلاگین‌ها پرده‌برداری کرده است که در مرحله آزمایشی آلفا به‌سر می‌برد و شامل تمام پلاگین‌های موجود برای مرورگرها است. موزیلا از توسعه‌دهندگان وب دعوت به همکاری کرده است تا این پروژه به سرانجام برسد. صفحه بررسی موزیلا از طریق لینک زیر قابل دسترسی است:‌

http://www.mozilla.com/en-US/plugincheck/

 نظرات

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic