خوش آمدید
 
مشكلات سون همچنان ادامه دارد

 

هشدار مایکروسافت
http://blog.creativethink.com/images/2007/10/23/seven_fingered_hand.gif
مایکروسافت در حال توسعه یک وصله جدید برای ویندوز 7 نگارش 64 بیتی است. این اقدام به‌دنبال یافتن باگ جدیدی در ویندوز7 رخ داده است که مولفه نمایش گرافیکی این سیستم‌عامل از کار افتاده یا سیستم را می‌توان از راه دور کنترل کرد.

به‌گزارش بتانیوز این باگ، ویندوز7 و ویندوز سرور 2008 را آسیب‌پذیر می‌کند. ریشه اصلی این مشکل در درایور کانونیکال است. این درایور وظیفه نمایش گرافیک و متون را در پرینتر و نمایشگر به‌ عهده دارد.

یکی از سخنگویان مایکروسافت گفت به‌‌محض این‌که توسعه این وصله پایان بیابد، برای دانلود آماده خواهد شد. تا آن زمان کاربران این سیستم‌های‌عامل می‌توانند برای این‌که مرور امنی داشته باشند، Aero ویندوز را خاموش کنند که به‌‌جز نگارش Starter باقی نگارش‌های ویندوز7قادر به‌انجام این‌کار خواهند بود.

این مشاور همچنین اعلام کرد: «در این باگ، امکان اجرای کد به‌صورت ناخواسته نیز وجود دارد. از آنجا که دسترسی به‌ حافظه بعد از رخ‌دادن این باگ به‌صورت تصادفی انجام می‌پذیرد، از این‌رو امکان اجرای کد با نتایج ناخوشایند وجود خواهد داشت و سیستم پس از مدتی دوباره راه‌اندازی می‌شود.» وی تاکید کرد: «هنوز گزارش حمله‌ از راه دوری به‌ما نرسیده است.»

این شرکت همچنین اعلام کرد در صورتی که نرم‌افزارها از APIهای GDI برای برنامه‌نویسی خود استفاده کرده باشند، اجرای برخی نرم‌افزارهای نمایش عکس نیز ممکن است با این باگ دچار مشکل شود. حمله‌کننده می‌تواند تنها با یک فایل JPG آلوده سیستم کاربر را از کار بیندازد.

 نظرات

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات