خوش آمدید
 
پایان لاست

 

ABC به تازگی خبر داده که به زودی فصل ششم سریال «لاست» Lost و همچنین مجموعه کامل این سریال را به صورت DVD و Blue ray منتشر خواهد کرد.

شاید به عنوان کسی که کل این مجموعه را دیده است، انگیزه چندانی برای خرید یا تهیه این مجموعه در ایران نداشته، اما ظاهر فیزیکی و همچنین افزودنی‌های ویژه این مجموعه هر کسی را تحریک می‌کند که این مجموعه را تهیه کنید.

تصور کنید که کسی اصلا لاست را ندیده باشد و بعد یک دفعه صاحب کل لاست شود. البته دیدگاه‌ها متفاوت هستند، بعضی‌های معتقد هستند که دیدن سریال‌ها به صورت همزمان با پخش آن، شرکت در بحث‌های جانبی آن، انتظار برای پخش قسمت بعدی یا شروع فصل بعدی، لطف خاص خودش را دارد و اگر آدم یک باره، به صورت آسان یک سریال را صاحب شود، شاید قدرش را نداند.

مجموعه فصل ششم لاست، شامل صحنه‌های پشت صحنه، ویدئوی اشتباهات لاست، ویدئوهای صحنه‌های حذف شده است و سه ماه بعد وارد بازار خواهد شد.

پایان لاست

این مجموعه یک قسمت کوتاه ۱۲ تا ۱۴ دقیقه‌ای یا اصطلاحات اپیلوگ هم خواهد داشت که جایی خواندم به زندگی هوگو در جزیره اختصاص خواهد داشت.

قیمت مجموعه اورجینال هم خیلی جالب است: حدود ۲۳۰ دلار برای نسخه DVD و ۲۸۰ دلار برای نسخه بلو ری! ولی عجب پکیج جالبی دارد این مجموعه!

در این مجموعه با نگاهی طنزآمیز به کاراکترهای درگذشته سریال هم نگریسته خواهد شد. آن معلم زیست‌شناسی که با انفجار دینامیت کشته شد را به یاد دارید؟! به علاوه سفری به لوکیشن فیلمبرداری سریال هم انجام می‌شود و سرزمین زیبای Oahu را در توری تصویری مشاهده خواهید کرد. خدا فرصت سفر غیرمجازی را هم عنایت کند.

اما لاست در حالی به اتمام رسید که از فرط تلاش برای افزودن بر گره‌های داستانی و خلق محیطی اسرارآمیز و ماورایی یا حتی شبه‌مذهبی و استعاری، آخر الامر نتوانست به بسیاری از سؤالات ما پاسخ بدهد.

با دانلود کردن این فایل تصویری می‌توانید ببینید به چه سؤلاتی بی‌پاسخ مانده‌اند.

راستش من با فصل‌های اول سریال بسیار راحت‌تر بودم، سه فصل اول لاست واقعا بی‌نظیر بود، فلش بک‌های استادانه و شخصیت‌پردازی‌های بی‌نقص، جملات قصار، روابط انسانی کاراکترها، همگی ملموس و دوست‌داشتنی بودند، اما از وقتی که سریال خواست جامه علمی تخیلی، ماورایی، شبه‌مذهبی به تن کند، دیگر هرگز نتوانست موفقیت‌های فصل‌های نخست را تکرار کند. البته این نظر شخصی من است و شما ممکن است، نظر دیگری داشته باشید.

من تصور می‌کنم بینندگانی که بی‌دغدغه و بدون تلاش برای پیدا کردن کلیدها و رسیدن به پاسخ سؤالات مرموز، دو فصل آخر را تماشا کردند، بسیار راحت‌تر از کسانی بودند که مرارت تماشای عمقی سریال را کشیدند.

یکی از بهترین جاهایی که می‌توانید در آن به فارسی نقد و بررسی و تفسیر سریال لاست را بخوانید اینجاست یعنی فوروم tv show.

البته پیداست که پایان لاست، شایسته نوشته شدن پستی مشروح‌تر و باریک‌بینانه‌تر از این حرف‌ها داشت، پستی که خواندید بیشتر از سر رفع تکلیف نوشته شد!

 نظرات

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic