خوش آمدید
 
لوگوی گوگل هولوگرافیک شد

 

موتور جستجوی گوگل به مناسبت تولد 110 سالگی یکی از مشهورترین مهندسان الکتریک جهان یعنی دنیس گابور مخترع هولوگرافی و برنده نوبل فیزیک 1971 لوگوی خود را به تصویری هولوگرافیک تغییر داده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، موتور جستجوی گوگل که متناسب با مناسبتهای مختلف طرح لوگوی خود را تغییر می دهد به منظور تاکید بر اهمیت و ارزش "دنیس گابور" فیزیکدان بزرگ و ابداع تاثیرگذارش، طرح لوگوی خود را با در نظر گرفتن شیوه هولوگرافی که توسط وی ابداع شده تغییر داده است.

"دنیس گابور" متولد 5 ژوئن 1900 در بوداپست مجارستان در سن 15 سالگی از علاقه شدیدش به علم فیزیک آگاه شد و در طول دوره فعالیت خود بر روی نورشناسی الکترونیکی متمرکز شد.

وی با مطالعه بر روی فرایندهای مقدماتی "نوسان نما" منجر به ابداع ابزار الکترونیکی از قبیل میکروسکوپهای الکترونیکی و لامپهای تلویزیون شد و در سال 1927 رساله دکتری خود را در رابطه با لامپ اشعه کاتدی نگاشت و بر روی لامپهای پلاسمایی مطالعه کرد.

وی در سال 1933 از آلمان نازی گریخت و به انگلستان رفت و در سال 1946 مقیم انگلستان شد. در نهایت در سال 1947 در شرکت تامسون-هیوستون انگلستان موفق به ارائه مشهورترین ابداع خود هولوگرافی شد. گابور در سال 1971 به دلیل ابداع شیوه هولوگرافی و تلاش برای توسعه آن موفق به دریافت نوبل فیزیک شد.

 نظرات

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic