خوش آمدید
 
یاهو موتور جستجوی آلفا را آزمایش می کند

 

اخبار یاهوفاوانیوز: یاهو موتور جستجوی آلفا را برای آزمایش نهایی محصول به منظور بررسی بازتاب آن در سطح عمومی راه اندازی کرد .
به گزارش فاوانیوز، این موتور جستجو فضایی برای یافتن موتورهای جستجوی وب است .
آلفا که توسط دامنه ای استرالیایی حمایت می شود، یکی از جدیدترین نمونه های موتورهای جستجو است که رکن اصلی آنها مدیریت شخصی کاربر است .
مدیریت شخصی این امکان را برای کاربر فراهم می کند که به راحتی سایت های مورد نیاز و مطابق با علاقه خود را بیابد و سازماندهی کند .
"برت پل" مدیر بخش جستجو در Yahoo7 گفت: آلفا به کاربران اجازه می دهد به سهولت در تمامی موتورهای جستجوی مورد علاقه خود به جستجوی اطلاعات بپردازند .
در حالت قراردادی و اصلی این موتور، فهرست سایت های اینترنتی در ستون چپ و شش نتیجه برتر و ویژه در ستون راست ظاهر می شوند .
در واقع ستون سمت راست شامل نتیجه های جستجو در سایت هایflickr، youtube، ویکی پدیا و اخبار یاهو است . علاوه بر اینها، یک قسمت فقط مختص آگهی های تبلیغات جستجو شده نیز در نظر گرفته شده است .
یاهو در سراسر دنیا یک روز را به نام "روز هک" نامگذاری کرده است که در حقیقت روز نوآوری است . بدین معنا که همه از کارهای معمول دست می کشیم و ایده های جدید مطرح می کنیم . پل می افزاید: ایده آلفا در همین روز شکل گرفته است .
آلفا به طور کلی تقریبا شبیه google's co-op و موتور جستجوی rollyo است . یاهو در مورد تاریخ ارائه این محصول به بازار خبری نداده است .
پل در این باره می گوید: ما بازخوردهای بسیاری در مورد ساختار کلی آلفا و توانایی های آن داشته ایم و هنوز هم پیشنهادهای بسیاری از طرف مردم در جهت ارتقای این موتور جستجو دریافت می کنیم بنابراین فعلا درصدد ارائه این محصول نیستیم .

 نظرات

 

 
  هر ایرانی یك دنیا توانایی
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic